Jah, kuna omame Eesti Hariduse Infosüsteemis vastavasisulist kehtivat registreeringut. Samuti oleme Tööinspektsiooni ja Töötukassa ametlik koolituspartner.
Jah, kuna meie poolt pakutav tööohutuskoolitus vastab EV-s kehtivatele töötervishoiu ja tööohutuse koolitust reguleerivatele õigusaktidele.
Ei ole. Tähtis on, et koolitatav omandaks koolituse käigus vajalikud töökeskkonnaalased teadmised. Nende omandamiseks ei ole seatud õigusaktidega ajalisi piiranguid.
Seaduse kohaselt peavad Eesti Hariduse Infosüsteemis registreeritud koolitusettevõttes läbima töötervishoiu ja tööohutuse koolituse töökeskkonnavolinikud ning töökeskkonnanõukogu liikmed.
Töökeskkonnaspetsialist peab omama töötervishoiu ja tööohutuse alaseid teadmiseid ning tundma kehtivaid õigusakte.
Otseselt ei pea aga töökeskkonnaspetsialist läbima vastupidiselt töökeskkonnavolinikule ja töökeskkonnanõukogu liikmele tööohutuskoolitust atesteeritud koolitusettevõttes. Ta võib vajalikud teadmised omandada ka iseseisvalt. Reeglina siiski läbivad ka töökeskkonnaspetsialistid töötervishoiu ja tööohutuse koolituse registreeritud koolitusettevõttes, kuna vajalik omandatav teadmiste hulk on suhteliselt mahukas.
Koolitus tuleb läbida kuni kahe kuu jooksul, alates töökeskkonnavoliniku ametisse nimetamisest.
Töötervishoiu ja tööohutuse täienduskoolitus tuleb läbida iga viie aasta tagant või kui…
töökeskkonnas on uued ohutegurid või terviseriskid, kui töötervishoidu ja tööohutust reguleerivates õigusaktides on toimunud olulisi muudatusi või kui töökeskkonnaspetsialist, töökeskkonnavolinik, töökeskkonnanõukogu liige, tööandja või Tööinspektsioon peab seda vajalikuks.
Koolitus tuleb läbida kuni kahe kuu jooksul, alates töökeskkonnanõukogu liikme ametisse nimetamisest.
Töötervishoiu ja tööohutuse täienduskoolitus tuleb läbida iga viie aasta tagant või kui…
töökeskkonnas on uued ohutegurid või terviseriskid, kui töötervishoidu ja tööohutust reguleerivates õigusaktides on toimunud olulisi muudatusi või kui töökeskkonnaspetsialist, töökeskkonnavolinik, töökeskkonnanõukogu liige, tööandja või Tööinspektsioon peab seda vajalikuks.
Igas tegutsevas ettevõttes, kus lepingujärgseid töötajaid 1 või enam, peab olema määratud töökeskkonnaspetsialist. Ettevõtte tegevusvaldkond ei oma siinkohal tähtsust.
Ettevõtte tegevusvaldkond ei oma tähtsust.
Kui ettevõttes on 10 või enam lepingujärgset töötajat, peab olema määratud töökeskkonnavolinik.
Töökeskkonnavolinik peab läbima tööohutuskoolituse kuni kahe kuu jooksul, alates töökeskkonnavoliniku ametisse nimetamisest.
Ettevõtte tegevusvaldkond ei oma tähtsust.
Kui ettevõttes on tööl 150 või enam töötajat, peab olema moodustatud töökeskkonnanõukogu, kuhu kuuluvad töökeskkonnanõukogu liikmed.
Tööohutuskoolitus tuleb läbida kuni kahe kuu jooksul, alates töökeskkonnanõukogu liikme ametisse nimetamisest.
Töökeskkonnaspetsialist on tööandja esindaja, kelle peamine eesmärk on tagada töötajatele ohutu töökeskkond.
Töökeskkonnavolinik on töötajate esindaja.
Tema peamiseks eesmärgiks on tagada töötajate töötervishoiu ja tööohutuse teemaliste huvide kaitse tööandja ees.
Töökeskkonnanõukogu on suuremates ettevõtetes moodustatav koostöökogu, milles lahendatakse töötajate ja tööandja koostöös ettevõtte töötervishoiu ja tööohutusega seotud küsimusi. Töökeskkonnanõukogu moodustatakse ettevõtetes, kus töötab 150 või enam töötajat, nõukogusse kuulub võrdselt nii tööandja kui töötajate esindajaid. Töökeskkonnanõukogu liikmete arv sõltub ettevõttest ja on tööandja otsustada, minimaalselt peab nõukogusse kuuluma 4 liiget (sh 2 tööandja ja 2 töötajate esindajat).
Mitte mingit ajalist piirangut ei ole. Siis kui ise soovite. 24/7.
Esmalt registreerige end kasutajaks ning looge kas ettevõtte/ asutuse või eraisiku konto. Registreeritud konto alt valige avalehelt sobiv koolitus ning vajutage nupule “Telli koolitus”. Seejärel tuleb sisestada koolitatava andmed ning valida endale sobiv makseviis. Kõik Teile vajalik info saadetakse automaatselt Teie e-posti aadressile.
1. Kontrollige palun “Minu konto” alt, kas Teie poolt sisestatud e-posti aadress on õige. Kui aadress on vale, parandage palun aadress ning kontakteeruge meie klienditoega. Arved, tunnistused ja koolitusele sisenemiseks vajalikud salasõnad on saadaval ka Teie konto all.
2. Alati peab läbi pangalingi makstes, peale makse teostamist, vajutama nupule “Tagasi kaupmehe juurde”. Kui sellele nupule jäi vajutamata, kontakteeruge palun meie klienditoega.
3. Vahest võib esineda lühiajalist internetikatkestust, mis katkestab info edastamise pangast, peale makse tostamist teenuse pakkujale. Sellises olukorras kontakteeruge palun meie klienditoega.
Mitte mingit ajalist piirangut ei ole. Siis kui ise soovite. 24/7. Vajalik on vaid Interneti ja nutiseadme olemasolu.
Iga testi ja ka eksami sooritamiseks on aega eraldi 2 tundi. Seega saate kahe tunni jooksul sooritada teste nii mitu korda, kui palju 2-st tunnist aega järgi on. Ajaarvestust saate vaadata õppekeskkonnas üleval paremas nurgas stopperi pealt.
Ei ole. Iga uue testi või eksami jaoks genereerib süsteem automaatselt uued küsimused ja vastused. Seega kõik koolituse testid ja eksamid on kordumatud.
Ei ole. Iga kord genereerib süsteem uued küsimused ja vastused. Kõik testid ja eksamid on kordumatud.
Kõik sõltub koolitatava eelteadmistest ja lugemise kiirusest. Kui eelteadmised vastavast valdkonnast on väga head, piisab vaid testide ja eksami sooritamisest. Sellisel juhul võib aega kuluda ca 20-30 minutit.
Peale eksami sooritamist ilmuvad nähtavale nupud, millede abil saate tunnistuse kas kohe välja printida, salvestada või saata soovitud e-posti aadressile.
Kui koolituse eest maksis firma, pöörduge palun inimese poole, kes edastas Teile koolitusel osalemiseks paroolid. Ettevõtte/ asutuse ja ka eraisiku konto looja, saab oma konto alt vaadata ja printida välja tunnistuse. Samuti ka arveid.