Tööohutuse koolitused – ohutu töökeskkonna alus

TÖÖKESKKONNASPETSIALISTI TÖÖOHUTUSKOOLITUS VEEBIS

TÖÖKESKKONNASPETSIALISTI töötervishoiu ja-ohutusalane koolitus Internetis on sobilik ESMA- ning TÄIENDUSKOOLITUSEKS. Koolitus on vastavuses Töötervishoiu ja tööohutuse seadusega ning Tööinspektsiooni nõuetega. Saadaval ka vene keeles.
Töökeskkonnaspetsialisti koolitus Internetis

Töökeskkonnaspetsialisti tööohutuse koolitus

Hind119 €
Loe edasi

Video tööohutuskoolituse läbimise kohta:

KINDEL KVALITEET

Koolituse vastavus:

  • TUNNUSTATUD EESTI HARIDUSE KVALITEEDIAGENTUURI POOLT
  • TÖÖINSPEKSTSIOONI KOOLITUSPARTNER

RAHA TAGASI GARANTII

Kui koolitus ei sobi, tagastame esmatellijale 100% koolituse maksumuse. Loe lisaks SIIT.

KOOLITUSE LÄBIMINE ON LIHTNE...

  • Registreeri kasutajaks
  • Vormista tellimus
  • Maksa ülekandega või läbi pangalingi
  • Läbi koolitus
  • Prindi tunnistus või saada e-mailile

Seda kõike asjast ja kohast sõltumata ehk 24/7

Soovid koolitust tellida?
Registreeri kasutajaks

Registreeri

Tunned huvi teiste ohutuskoolituste vastu?
Vaata lisaks

KOOLITUSED

Tekkis küsimus?
Võta meiega ühendust

KONTAKT

Tööohutuse koolitused – ohutu töökeskkonna alus

Sissejuhatus

Tööohutuse koolitused on oluline osa igas ettevõttes, mille eesmärk on tagada töötajate tervis ja turvalisus. Õigeaegne ja asjakohane koolitus aitab ennetada tööõnnetusi, kutsehaigusi ning parandada ettevõtte üldist tõhusust. Käesolevas artiklis tutvustame tööohutuse koolituste olulisust, nende põhiteemasid ja kasu ettevõtetele ning töötajatele.

 

Loe lisaks: TÖÖKESKKONNAVOLINIKU KOOLITUS: OLULINE SAMM TURVALISE TÖÖKESKKONNA TAGAMISEL

 

Tööohutuse koolituste põhiteemad

  1. Töötervishoiusüsteem Eestis
    Eestis toimiv töötervishoiusüsteem reguleerib töökeskkonna ohutuse ja tervise aluseid. Tööohutuse koolitustel käsitletakse tööandjate ja töötajate kohustusi, tööinspektsiooni rolli ning seadusandlikku tausta.
  2. Töötajate väljaõpe
    Töötajate juhendamine ja väljaõpe on tööohutuse nurgakivi. Koolitused keskenduvad ohutute töövõtete, masinate ja seadmete kasutamise ning hädaolukordades tegutsemise õpetamisele.
  3. Töökeskkonna riskianalüüs ja sisekontroll
    Riskianalüüs aitab tuvastada töökeskkonnas esinevaid ohte ning koostada plaan nende maandamiseks. Koolitused aitavad mõista riskianalüüsi läbiviimise protsessi ja sisekontrolli tähtsust ohutuse tagamisel.

 

Töökeskkonna ohutegurid

  1. Füüsikalised ohutegurid
    Müra, vibratsioon, valgustus ja temperatuur on töökohtadel sageli alahinnatud ohud. Koolitustel selgitatakse, kuidas nende tegurite mõju vähendada.
  2. Keemilised ohutegurid
    Kemikaalidega töötamine nõuab teadmisi nende ohutust käsitlemisest ja kaitsevahendite kasutamisest. Koolitustel käsitletakse aineid, mis võivad tervist kahjustada.
  3. Bioloogilised ohutegurid
    Tervishoiu ja põllumajandussektoris on bioloogilised ohud, näiteks mikroorganismid ja nakkushaigused, igapäevane probleem. Koolitused aitavad neid riske ennetada.
  4. Füsioloogilised ohutegurid
    Halb tööasend, korduvad liigutused ja raskuste tõstmine võivad põhjustada füsioloogilisi probleeme. Tööohutuse koolitused keskenduvad ergonoomiliste töövõtete õpetamisele.
  5. Psühhosotsiaalsed ohutegurid
    Stress ja läbipõlemine on kasvavad probleemid. Koolitustel käsitletakse psühhosotsiaalsete tegurite äratundmist ja juhtimist, et parandada vaimset heaolu töökohal.

 

Tööõnnetused ja tervisealane teave

  1. Tööõnnetused ja kutsehaigestumised
    Tööõnnetuste ja kutsehaiguste vältimine algab nende põhjuste mõistmisest. Koolitustel õpetatakse, kuidas analüüsida juhtumeid ja rakendada ennetusmeetmeid.
  2. Esmaabi, tervisekontroll ja tööga seotud haigused
    Esmaabi koolitused annavad oskused reageerida hädaolukordades. Lisaks selgitatakse, miks tervisekontroll on oluline tööga seotud haiguste varajaseks avastamiseks.

 

Dokumentatsioon ja protseduurid

  1. Meelespea ettevõttele
    Ettevõtte tegevused töötervishoiu ja ohutuse valdkonnas algavad hästi koostatud plaanist. Koolitustel jagatakse praktilisi soovitusi meelespea koostamiseks.
  2. Uue töötaja juhendamise kava ja registreerimiskaart
    Uue töötaja põhjalik juhendamine aitab ennetada tööalaseid riske. Lisaks õpetatakse juhendamise dokumenteerimise vajalikkust.
  3. Raportid ja teatised tööõnnetustest
    Tööõnnetuste raportite ja arstide teadete koostamine on olulised õnnetuste tagajärgede analüüsimiseks ja parandusmeetmete rakendamiseks. Koolitustel selgitatakse nende dokumentide olulisust ja sisu.

 

Kokkuvõte

Tööohutuse koolitused on ettevõtte edu ja töötajate heaolu seisukohalt hädavajalikud. Nad aitavad vähendada tööõnnetusi, parandada töökeskkonna ohutust ning luua motiveeritud ja teadlik tööjõud. Investeerides tööohutusse, panustab ettevõte pikaajalisse jätkusuutlikkusse ja töötajate rahulolusse.

 

Loe veel: TÖÖKESKKONNAVOLINIKU KOOLITUS: VÕTMED OHUTUMA TÖÖKOHA LOOMISEKS